У Медичному Центрі «Гамета» кардіотокографія виконується за допомогою приладу «Sonicaid Team», який служить для точного і надійного моніторингу стану плода з 24 тижнів вагітності з комп'ютерним аналізом результатів дослідження.

Кардіотокографія (КТГ) являє собою метод функціональної оцінки стану плода під час вагітності та при пологах на підставі реєстрації частоти його серцебиття і його змін в залежності від скорочень матки, дії зовнішніх подразників або активності самого плода.

Кардіотокографія на сьогодні є невід’ємною частиною комплексної оцінки стану плода поряд з ультразвуковим дослідженням і допплерометрією. Таке спостереження за серцевою діяльністю плода значно розширює можливості діагностики стану плода, як під час вагітності, так і під час пологів, що дозволяє ефективно вирішувати питання раціональної тактики їх ведення.

Серцеву діяльність плода реєструють спеціальним ультразвуковим датчиком. Цей датчик кріплять на передній черевній стінці вагітної жінки в області найкращої чутності серцевих тонів плода. Датчик генерує ультразвуковий сигнал, який відбивається від серця плода і знову сприймається датчиком. Електронна система кардіомонітору перетворює зареєстровані зміни інтервалів між окремими ударами серця плода в миттєву частоту його серцевих скорочень, розраховуючи кількість ударів за хвилину на момент дослідження.

Звичайні кардіотокографи, наявні в пологових будинках і жіночих консультаціях міста, дозволяють оцінювати КТГ не раніше, ніж з 32 тижнів вагітності. Вважається, що до цього часу формується взаємозв’язок між серцевою діяльністю і руховою активністю плода, що відображає функціональні можливості кількох його систем (центральної нервової, м’язової і серцево-судинної). До 32-го тижня вагітності відбувається також становлення циклу активність-спокій плода. При цьому середня тривалість активного стану становить 50-60 хв., а спокійного – 20-30 хв. Проведення КТГ  на ранніх стадіях (з 24 тижнів вагітності) можливо тільки при використанні апаратів класу з Sonicaid Team, так як він дозволяє забезпечити достовірну діагностику стану плода.

Показання до КТГ

 • Обтяжений акушерський анамнез: перинатальні втрати, затримка внутрішньоутробного росту плода, ризик передчасних пологів тощо.
 • Захворювання вагітної: гіпертонічна хвороба, цукровий діабет, захворювання нирок, системні захворювання сполучної тканини і судин.
 • Ускладнення вагітності: резус-імунізація, гестоз.
 • Багатоплідна вагітність.
 • Переношування вагітності.
 • Зниження активності плода, що відзначає вагітна.
 • Затримка внутрішньоутробного росту плода.
 • Маловоддя.
 • Патологічні знахідки при УЗД плаценти.
 • Вроджені вади розвитку плода.
 • Динамічне дослідження при попередніх патологічних КТГ.
 • Порушення кровообігу в системі мати-плацента-плід за результатами допплерометрії.

Записатися на кардіотогографію в Медичному центрі «Гамета» можна за тел. 738-68-69

[]
1 Step 1
Залиште свій відгук
Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
[]
1 Step 1
Записатися на прийом
Заявки обробляються з понеділка по п'ятницю з 9:30 по 16:30, відправлені заявки в суботу та неділю обробляються на наступний робочий день. З вами зв'яжеться наш медичний реєстратор і узгодить час запису.
Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right