У Медичному Центрі «Гамета» кардіотокографія виконується за допомогою приладу «Sonicaid Team», який служить для точного і надійного моніторингу стану плода з 24 тижнів вагітності з комп'ютерним аналізом результатів дослідження.

Кардіотокографія (КТГ) являє собою метод функціональної оцінки стану плода під час вагітності та при пологах на підставі реєстрації частоти його серцебиття і його змін в залежності від скорочень матки, дії зовнішніх подразників або активності самого плода.

Кардіотокографія на сьогодні є невід’ємною частиною комплексної оцінки стану плода поряд з ультразвуковим дослідженням і допплерометрією. Таке спостереження за серцевою діяльністю плода значно розширює можливості діагностики стану плода, як під час вагітності, так і під час пологів, що дозволяє ефективно вирішувати питання раціональної тактики їх ведення.

Серцеву діяльність плода реєструють спеціальним ультразвуковим датчиком. Цей датчик кріплять на передній черевній стінці вагітної жінки в області найкращої чутності серцевих тонів плода. Датчик генерує ультразвуковий сигнал, який відбивається від серця плода і знову сприймається датчиком. Електронна система кардіомонітору перетворює зареєстровані зміни інтервалів між окремими ударами серця плода в миттєву частоту його серцевих скорочень, розраховуючи кількість ударів за хвилину на момент дослідження.

Звичайні кардіотокографи, наявні в пологових будинках і жіночих консультаціях міста, дозволяють оцінювати КТГ не раніше, ніж з 32 тижнів вагітності. Вважається, що до цього часу формується взаємозв’язок між серцевою діяльністю і руховою активністю плода, що відображає функціональні можливості кількох його систем (центральної нервової, м’язової і серцево-судинної). До 32-го тижня вагітності відбувається також становлення циклу активність-спокій плода. При цьому середня тривалість активного стану становить 50-60 хв., а спокійного – 20-30 хв. Проведення КТГ  на ранніх стадіях (з 24 тижнів вагітності) можливо тільки при використанні апаратів класу з Sonicaid Team, так як він дозволяє забезпечити достовірну діагностику стану плода.

Показання до КТГ

 • Обтяжений акушерський анамнез: перинатальні втрати, затримка внутрішньоутробного росту плода, ризик передчасних пологів тощо.
 • Захворювання вагітної: гіпертонічна хвороба, цукровий діабет, захворювання нирок, системні захворювання сполучної тканини і судин.
 • Ускладнення вагітності: резус-імунізація, гестоз.
 • Багатоплідна вагітність.
 • Переношування вагітності.
 • Зниження активності плода, що відзначає вагітна.
 • Затримка внутрішньоутробного росту плода.
 • Маловоддя.
 • Патологічні знахідки при УЗД плаценти.
 • Вроджені вади розвитку плода.
 • Динамічне дослідження при попередніх патологічних КТГ.
 • Порушення кровообігу в системі мати-плацента-плід за результатами допплерометрії.

Записатися на кардіотогографію в Медичному центрі «Гамета» можна за тел. 0 800 33 65 75.

[]
1Step 1
Залиште свій відгук
Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right

Народження дитини — це величезна радість в житті двох людей та довгий шлях у 9 місяців. Здоров'я майбутньої мами та плода має суворо контролюватись, це дозволяє запобігти ризикам, провести правильну оцінку стану та готовність до пологів. КТГ плоду в Одесі — це високоінформативний метод, який дозволяє прослухати серцебиття плоду. Метод засновано на оцінці серцевої діяльності плода, скороченні матки та активності малюка. Він використовується в комплексній оцінці з УЗД та доплерометрією, як у період вагітності після 32 тижнів, так і в процесі пологів. Дозволяє виявити або виключити гіпоксію та наскільки вона компенсована, відстежити фази бадьорості та сну плода.

Як проводиться кардіотокографія плоду в Одесі

Ідеальний час проведення дослідження — перша половина дня або вечірні години. У цей період проявляється найбільша рухова активність та фіксуються всі необхідні реакції плода. Майбутня мама приймає зручне положення напівсидячи або лежачи. У такому положенні досягається оптимальна точка вислуховування та фіксується датчиком. Друга точка фіксується на матці для реєстрації скорочень. В руку жінці дається прилад для фіксації кількості ворушінь плода. Вся інформація, отримана в ході дослідження, фіксується та передається лікарю для аналізу.

Показання для проведення кардіомонітору плода в Одесі

 • Ризик передчасних пологів;
 • Затримка внутрішньоутробного розвитку;
 • Гіпертонія, цукровий діабет майбутньої мами, захворювання нирок, сполучних тканин та судин;
 • Багатоплідна вагітність;
 • Гестоз;
 • Переношування;
 • Зниження активності плода;
 • Маловоддя;
 • Вади розвитку плода;
 • Порушення плацентарного кровообігу.

Де зробити кардіограму плоду в Одесі

У медичному центрі жіночого здоров'я "Гамета" дослідження проводиться на ультрасучасному устаткуванні Sonicaid Team. Апаратура експертного класу забезпечує максимальну точність та інформативність дослідження, починаючи вже з 24 тижня вагітності. На відміну від аналогів в інших клініках, де дослідження дозволено лише з 32 тижнів, наше обладнання дозволяє провести діагностику з 24 тижнів, вчасно виявити чи виключити ризики.

У нашому медичному центрі ви зможете пройти обстеження у зручний час. На консультації ви зможете отримати докладні відповіді на запитання.

[]
1Step 1
Записатися на прийом
Заявки обробляються з понеділка по п'ятницю з 9:30 по 16:30, відправлені заявки в суботу та неділю обробляються на наступний робочий день. З вами зв'яжеться наш медичний реєстратор і узгодить час запису.
Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right