Діагностика та лікування безпліддя у жінок

Безпліддя — нездатність зрілого жіночого організму відтворити потомство. 15% сімейних пар є безплідними, в 50% випадків присутній чоловічий фактор безпліддя, в 40% – жіночий фактор, в 10% причини безпліддя встановити не вдається.

Діагностика і лікування безпліддя у жінок в Одесі з успіхом проводиться у сучасному центрі репродуктології «Гамета».

Ступені безпліддя

Жіноче безпліддя класифікують як первинне і вторинне.

Первинне жіноче безпліддя (безпліддя 1) – захворювання жінок, які ніколи раніше не вагітніли, якщо при регулярному статевому житті зі здоровим чоловіком без використання контрацептивів у неї не наступила вагітність протягом одного року.

Вторинне безпліддя (безпліддя 2) – неможливість завагітніти у жінок, які раніше були вагітні, незалежно від результату цієї вагітності.

Безпліддя жіноче обумовлюється природженою аномалією (неправильним положенням або недорозвиненням у внутрішніх статевих органах) або є наслідком захворювання статевих органів (пухлини, запалення та ін.)

Причини безпліддя у жінок

Безпліддя у жінок може бути викликане різними причинами:

 • Ендокринне безпліддя (30-40%). Ознаки ендокринного безпліддя: порушення процесу дозрівання яйцеклітини, відсутність овуляції. Причинами цього можуть бути пошкодження на різних рівнях регуляції репродуктивної системи (гіпоталамус-гіпофіз-яєчники) і порушення функції інших ендокринних залоз (надниркових залоз, щитовидної залози), що призводять до гормональних зрушень в статевій сфері.
 • Непрохідність маткових труб – часте ускладнення у жінок, які перенесли запальні захворювання (гонорею, хламідіоз, сальпінгіт, ендометрит тощо). Операції на органах малого таза, аборти та ін. Спайкові процеси, що викликали непрохідність маткових труб не дозволяють яйцеклітині досягти матки і нормально запліднитися, що неминуче веде до жіночого безпліддя.
 • Безпліддя на тлі гінекологічної патології, яка діагностується під час періодичного огляду в гінеколога: ендометріозу, міоми матки, патології ендометрія. Запальні захворювання статевих органів – основна причина жіночого безпліддя. Інфекційні захворювання, що передаються статевим шляхом, особливо, якщо вони протікають безсимптомно і переходять в хронічну фазу, призводять до жіночого безпліддя. Причиною жіночого безпліддя можуть бути такі інфекції, як хламідіоз, гонорея тощо.
 • Імунологічне безпліддя пов’язане з появою і розвитком в організмі жінки антиспермальних антитіл, які знищують сперматозоїди.
 • Ідіопатичне безпліддя або безпліддя неясного ґенезу. Приблизно у 5% пар доступними діагностичними методами не вдається виявити анатомічні та функціональні дефекти репродуктивної системи.
 • Абсолютне безпліддя. Жіноче безпліддя може бути абсолютним, коли з тих чи інших причин у жінки або взагалі відсутні жіночі статеві органи (матка, яєчники), або є грубі пороки розвитку. Практично у половини безплідних жінок відзначається поєднання декількох чинників, що призводять до безпліддя.

Лікування безпліддя у жінок в Одесі

У центрі «Гамета» діагностика та лікування безпліддя у жінок в Одесі діагностика жіночого безпліддя проводиться при першому зверненні пацієнтки, безболісно і швидко, при цьому можуть бути виявлені супутні інфекційні захворювання сечостатевої сфери і причини цього захворювання. Первинна діагностика спрямована на виявлення основної причини безпліддя. Після виявлення причини безпліддя може бути призначено додаткове обстеження, що дозволяє визначити тактику лікування жіночого безпліддя.

До основних методів лікування безпліддя у жінок слід віднести:

 • Лікування інфекцій, що передаються статевим шляхом, і запальних гінекологічних захворювань.
 • Лікування ендокринної безплідності.
 • Нормалізація менструального циклу.
 • Стимуляція овуляції.
 • Підготовка до ЕКЗ. Екстракорпоральне запліднення.
 • ІКСІ.
 • Внутрішньоматкова інсемінація спермою чоловіка або донора.

Переваги лікування безпліддя у жінок в Одесі в нашому центрі

Наші основні переваги:

 • Проводиться лікування безпліддя у жінок всіх видів,
 • Ретельна діагностика з використанням сучасного обладнання,
 • Високий відсоток успішної вагітності та народження здорової дитини,
 • Лікування супутніх захворювань.

Діагностика і лікування жіночого безпліддя — складний і тривалий процес, що вимагає терпіння і цілеспрямованості від подружжя. Висока компетентність і професіоналізм лікарів Медичного центру «Гамета» в цій галузі дозволяє безплідним парам знайти своє щастя. Записатися на прийом лікаря гінеколога-репродуктолога можна за тел. 738-68-69.