ЕКО запліднення в Одесі

Екстракорпоральне запліднення – один з найефективніших методів лікування безпліддя подружніх пар у всьому світі. Це ціла програма, в якій зачаття відбувається в умовах ембріологічної лабораторії. Цим методом успішно користуються в Україні вже понад 30 років і ефективність таких програм становить в середньому 47%.

Показання до проведення ЕКО запліднення в Одесі:

 • трубний фактор: абсолютне трубне безпліддя (коли маткові труби видалені або неможливі до відновлення) або в разі, коли вагітність не наступає після року спроб після проведення пластичної операції на маткових трубах
 • чоловічий фактор: патологія сім’яної рідини, через що сперматозоїди втрачають здатність запліднювати яйцеклітину самостійно
 • імунологічне (шийкове) безпліддя, після 2-3 невдалих програм інсемінації спермою чоловіка
 • ендометріоз, після проведеної гормональної терапії, а також проведеної лапароскопії, після якої протягом 1-1,5 років зачаття не настає.
 • вік жінки 38 років і старше
 • ановуляторне безпліддя, коли всі інші методи стимуляції овуляції не призвели до настання вагітності
 • безпліддя неясного генезу
 • бажання подружньої пари застосувати для настання зачаття найбільш ефективний метод подолання безпліддя.

Підготовка до ЕКО запліднення

Перед проведенням програми ЕКО запліднення для виключення протипоказань і уточнення ефективності та безпеки для майбутньої мами і дитини попередньо проводиться обстеження подружньої пари. Список обстеження перед ЕКО:

 1. аналіз крові на антитіла до ВІЛ, сифілісу, гепатитів В і С (обом)
 2. аналіз крові на антитіла Ig G і Ig M до вірусу простого герпесу, цитомегаловірусу, краснухи, токсоплазмозу, Ig A, G до хламідії
 3. загальноклінічні аналізи (загальний аналіз крові, печінкові проби, коагулограми, загальний аналіз сечі)
 4. група крові і резус фактор (обом)
 5. гормони крові: АМГ, ФСГ, ЛГ, пролактин, ТТГ, АТ до ТПО, естрадіол, прогестерон, ДГЕАC
 6. мікроскопічне дослідження вагінальних мазків і цитологічне дослідження шийки матки і цервікального каналу
 7. зішкріб виділень статевих органів методом ПЛР на ІПСШ (інфекції передаються статевим шляхом) – при необхідності
 8. УЗД органів малого таза і молочних залоз (при виявленні патології – висновок маммолога)
 9. ЕКГ і консультація терапевта
 10. спермограмма
 11. флюорограма легень – для чоловіків
 12. жінкам, які мають в анамнезі (у тому числі у близьких родичів) випадки вроджених вад розвитку та хромосомних хвороб, жінкам, які страждають первинною аменореєю, призначається огляд (консультація) лікаря-генетика і дослідження хромосомного апарату
 13. при виявленні ендокринних порушень призначається огляд (консультація) лікаря-ендокринолога, проводиться ультразвукове дослідження щитоподібної залози, нирок і надниркових залоз.

Етапи штучного запліднення в Одесі

Етапи програми штучного запліднення в Одесі в центрі Гамета:

 1. Стимуляція суперовуляції. Для того, щоб в яєчниках жінки дозріла не одна, а ціла група яйцеклітин, використовують гормональні препарати, біологічно ідентичні з гормонами жінки: гонадотропіни та агоністи або антагоністи ГнГРГ. Зазвичай препарати призначають з 2-3 дня менструального циклу. Протоколи стимуляції завжди підбираються індивідуально з урахуванням фолікулярного запасу жінки, її віку та гінекологічного анамнезу. Схеми стимуляції бувають: ультракороткою; короткою (у всіх перерахованих вище випадках відбувається одночасне введення ГнГРГ з гонадотропінами); довгою (гормони приймаються по черзі); з мінімальними дозами препаратів. Також, в окремих випадках, з урахуванням індивідуальних медичних особливостей жіночого організму, можливе отримання яйцеклітини в природному циклі.
 2. Трансвагінальна пункція яєчників (забір фолікулярної рідини, отримання яйцеклітин). Після завершення контрольованої стимуляції яєчників лікар проводить пункцію яєчників. Це малотравматична операція, яка проводиться в умовах денного стаціонару під загальним внутрішньовенним наркозом, під час якої відбувається прокол яєчників голкою через склепіння піхви і забір рідини за допомогою вакуумного відсмоктування. Фолікулярну рідину передають ембріологам. Процедура проходить під контролем УЗД. В цей же день чоловік здає сім’яну рідину або ж, у разі відсутності чоловіка на момент пункції, розморожується попередньо кріозбережена сперма.
 3. Запліднення in vitro. Після отримання клітин від пари їх запліднюють в умовах ембріологічної лабораторії в той же день. Це і є ключовий момент ЕКО – штучне запліднення. У разі, якщо якість сім’яної рідини хороша, запліднення відбувається природним шляхом. Для цього після обробки сперматозоїди поміщають в живильне середовище, що містить ооцити, де і відбувається так звана інсемінація яйцеклітин сперматозоїдами чоловіка. Якщо ж характеристики сперми знижені, проводять ІКСІ – штучне запліднення ооцита. За допомогою тонкої голочки попередньо відібраний найбільш повноцінний сперматозоїд вводять всередину яйцеклітини. При необхідності для вибору найбільш якісного сперматозоїда використовують додаткові методи, такі як ІМСІ, ПІКСІ.
 4. Культивування ембріонів (3-5 днів). Після проведення запліднення ооцити в спеціальному живильному середовищі поміщають в інкубатор. Середовище є максимально схожим і адаптованим під природне середовище в маткових трубах жінки. Ембріони культивують від 3 до 5 днів.
 5. Перенесення ембріонів в порожнину матки (ембріотрансфер). Залежно від того, чи досягли ембріони певного рівня розвитку і наскільки готовий організм жінки, підсадку ембріонів проводять на третю або на п’яту добу. Ембріони переносять м’яким катетером через цервікальний канал жінки. Процедура абсолютно безболісна, не викликає дискомфорту і проводиться під контролем УЗД. Жінка може спостерігати за процесом. Якщо після перенесення залишаються життєздатні ембріони, то їх пропонують заморозити – провести кріоконсервацію, після чого такі ембріони можна буде використовувати в наступних програмах ЕКЗ.
 6. Контроль настання вагітності. Після перенесення ембріонів жінка отримує гормональні препарати, які створюють умови для настання вагітності і її підтримки. Через 14 днів з моменту перенесення проводять аналіз крові на ХГЧ. Ще через 10 днів після аналізу жінці проводять УЗД для підтвердження вагітності.

Переваги ЕКО в Одесі в центрі Гамета

Переваги ЕКО в Одесі в центрі репродукції «Гамета»:

 • у нас існує індивідуальної підхід для кожної подружньої пари, що дозволяє досягати максимального шансу настання вагітності;
 • використовуються переважно м’які протоколи стимуляції, які добре переносяться і безпечні для здоров’я пацієнтки;
 • повна відповідність ембріологічної лабораторії світовим стандартам якості;
 • постійна підтримка лікаря-репродуктолога, до нього завжди можна прийти на прийом або зателефонувати;
 • доступність найсучасніших репродуктивних програм: ЕКО, ІКСІ, ПІКСІ, ІМСІ і інші.