пров. Слепньова 3А, Одеса
Режим роботи
пн-пт 9.00 - 17.00, сб-нд вихідні
*Безкоштовно для всіх операторів мобільного звязку України
Макшаева Элеонора Тенгизовна
Макшаева Элеонора Тенгизовна

Макшаева Елеонора Тенгізовна

Стаж роботи 23 роки

Біолог вищої категорії, імуногенетика, к.б.н.
Завідуюча молекулярно-генетичної лабораторії, ТОВ ДЦ «Євгеніка»

ДетальнішеЗадати питанняЗалишити відгук

Основні напрямки

Вдосконалення, розробка та впровадження сучасних методів молекулярної діагностики з метою прогнозування та профілактики порушень репродуктивного здоров’я жінок, ролі аутоімунних включень в механізми репродуктивних порушень.
Вивчаються імунологічні (діагностика сумісності подружжя), тромбофіліческіе і дефіцит фолатного стану у жінок планують вагітність.

Про фахівця

З 1996-2011 роки працювала в Інституті імунології АН РУз р Ташкент на посаді молодшого, потім старшого наукового співробітника в лабораторії «Імуногенетика людини».

У період з 1997-1998рр., Пройшла стажування в Інституті імунології ФМБА Росії м. Москва на кафедрі генетики і гістосумісності під керівництвом Алексєєва Л.П., член-кор. РАН, професора, доктора медичних наук за такими напралении: вивчення медико-біологічної ролі генів імунної відповіді в геноміки людини; вивчення механізмів реалізації асоціації генів системи HLA при соціально-значущих захворюваннях і трансплантології всіх видів органів і тканин; 2005-2006 рр. отримання практичних навичок методами молекулярно-генетичних досліджень в режимі реального часу ((End-point PCR, Real-time PCR, q PCR).

Під керівництвом директора Інституту імунології, професора Рузибакіева Р.М., нею і співробітниками Інституту імунології АН РУз спільно зі Стендфордському Університетом (R.S. Wells, США) і Оксфордським Інститутом молекулярної медицини (W J.Bodmer, Великобританія) в період 1998 – 2000 рр. були проведені міжнародні експедиції по Закавказзі, Ірану і Центральної Азії. В результаті була зібрана унікальна колекція ДНК (більше 3000 зразків) від 18 етнічних груп.

За час роботи по проекту «Молекулярно-генетичні особливості розвитку ВІЛ / СНІД у наркоманів» нею було зібрано матеріал, що оформився в кандидатську дисертацію «Особливості імунного статусу і HLA I класу у ін’єкційних наркоманів, інфікованих і неінфікованих ВІЛ I», яка була успішна захищена . За результатами власних досліджень в 2011 році була випущена монографія «Проблема наркоманії: сучасний стан». Результати наукових праць Макшаевой Е.Т. на сьогоднішній день впроваджені в навчальну і практичну діяльність Ташкентського Інституту удосконалення лікарів і Науково-дослідного інституту епідеміології та паразитозов Міністерства Охорони здоров’я Республіки Узбекистан. За час роботи в Інституті імунології АН РУз освоєні сучасні методи клінічної та лабораторної імунології, які служили у виконанні кількох фундаментальних досліджень, і неодноразово доповідалися на республіканських і міжнародних конференціях.

В даний час, Макшаева Е.Т. керує молекулярно-генетичної лабораторії ДЦ «євгеніка» г. Одесса. Автор понад 48 наукових статей, 2-х методичних рекомендацій, 1 монографії, 1-го науково-практичного керівництва, 2-х патентів.

Освіта

Ташкентський державний університет ім. Мірзо-Улугбека, біологічний факультет, 1995р.