ЕКЗ може проводитися з власними яйцеклітинами і сперматозоїдами подружньої пари, а також з донорськими яйцеклітинами, сперматозоїдами або ембріонами.

Подружжя може вибрати донорську програму в тому випадку, коли є проблеми з їх власними сперматозоїдами або яйцеклітинами, або якщо у них є захворювання, яке може передатися дитині у спадок. При цьому можуть використовуватися як клітини анонімних донорів, відомості про яких є в банку даних клініки, так і клітини не анонімних донорів (родичів або знайомих).

  • Банк донорської сперми
  • Донорські яйцеклітини

Донорські програми в МЦ Гамета супроводжуються досвідченим психологом, який розбирається в питаннях донорства і може допомогти у прийнятті рішення.

Кріобанк донорської сперми, яйцеклітин та ембріонів

У більшості випадків донорську сперму беруть з банку сперми, а донори сперми проходять розширене медичне та генетичне обстеження. Сперму заморожують, піддають її шестимісячному карантину, після якого донора повторно обстежують на ВІЛ, сифіліс та гепатити, оскільки виявити ці захворювання можна тільки через кілька місяців після інфікування (проникнення збудника хвороби в організм). Використання розмороженої донорської сперми допустимо лише після отримання повторних негативних результатів аналізів донора через 6 місяців.

Донорська сперма може використовуватися для внутрішньоматкової інсемінації (ВМІ) або в циклі ЕКЗ. В цілому, використання сперми після кріоконсервації замість нативної («свіжої») сперми, не знижує ефективність лікування. Донорські яйцеклітини використовуються при лікуванні жінок зі здоровою маткою, у яких безпліддя обумовлено відсутністю або поганою якістю яйцеклітин, наприклад, у жінок старше 40 років. Донори яйцеклітин проходять таке ж медичне та генетичне обстеження, як і донори сперми.

Донорство яйцеклітин є більш складною процедурою, ніж донорство сперми, і проводиться як частина програми ЕКЗ. Спочатку здійснюється синхронізація менструальних циклів донора яйцеклітин і реципієнта (жінки, якій будуть перенесені ембріони, отримані після запліднення донорських яйцеклітин).

Потім донору яйцеклітин проводиться стимуляція суперовуляції і пункція яєчників, а реципієнт приймає гормональні препарати для підготовки матки до вагітності.

Після пункції донорські яйцеклітини запліднюють спермою чоловіка безплідної жінки і переносять в її матку. При цьому пацієнтка (реципієнт) не бути генетичною матір’ю дитини свого чоловіка, але вона буде виношувати його і народжувати. Донори яйцеклітин піддаються більшому ризику і труднощам, ніж донори сперми. Тому вони отримують відповідну матеріальну компенсацію за свою участь в програмі донорства.

Використання донорських яйцеклітин є дорогим методом лікування, оскільки відбір, обстеження донорів та їх матеріальна компенсація збільшують вартість процедури ЕКЗ. Однак відносно висока результативність програм ЕКЗ з донорськими яйцеклітинами дає багатьом парам найвищий шанс на успіх. Донорські яйцеклітини використовуються майже в 10% всіх циклів ДРТ.

Використання донорської сперми, яйцеклітин – це складне рішення, яке вплине на все подальше життя сімейної пари. Бесіда з досвідченим психологом, який добре розбирається в питаннях донорства, може допомогти в процесі прийняття рішення. У штаті нашої клініки є психолог, що має великий досвід роботи з безплідними парами.

Записатися на консультацію до гінеколога-репродуктолога Медичного центру репродуктивного здоров’я «Гамета» можна за тел. 0 800 33 65 75

[]
1Step 1
Залиште свій відгук
Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
[]
1Step 1
Записатися на прийом
Заявки обробляються з понеділка по п'ятницю з 9:30 по 16:30, відправлені заявки в суботу та неділю обробляються на наступний робочий день. З вами зв'яжеться наш медичний реєстратор і узгодить час запису.
Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right